Фудбал ФА Купот

Манчестер сити прв финалист во ФА Купот

Стрелец на победничкиот гол беше Бернардо Силва, кој погоди во 84. минута од натпреварот.

Манчестер сити прв финалист во ФА Купот

Манчестер сити го совлада Челзи во полуфиналето на ФА Купот. Средбата одиграна вечерва на стадионот „Вембли“ во Лондон заврши со победа на „Граѓаните“ со 1:0.

Стрелец на победничкиот гол беше Бернардо Силва, кој погоди во 84. минута од натпреварот.

Манчестер Сити во финалето на ФА Купот ќе се соочи со победникот од дуелот Ковентри – Манчестер јунајтед. Натпреварот ќе се одигра в утре од 16:30 часот.

Манчестер сити е бранител на трофејот.

To top