вембли

Пронајдени се 11 резултати на тема „вембли“
Фудбал

Цел свет му се смее: „Несреќниот“ Мурињо се спружи на земја среде Вембли, а неговата реакција покрена лавина коментари (ВИДЕО)

Португалскиот фудбалски стручњак и тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо имаше мала непријатност на еден од влезовите на стадионот...