Фудбал

Клоп загуби двајца фудбалери по дербито со Манчестер Сити

Клоп загуби двајца фудбалери по дербито со Манчестер Сити

Ливерпул скапо го плати бодот на „Итихад“ затоа што остана без двајца важни фудбалери, а тоа го потврди Клоп на прес-конференцијата по мечот.

„Го изгубивме Диого Жота поради повреда на мускулот, но и Алисон кој исто почувствувал болка во ногата“, вели Клоп.

Ливерпул во моментов е трет во Премиерлигата со 28 бода, односно еден помалку од „граѓаните“ и два помалку од лидерот Арсенал.

 

To top