манчестер јунајтед

Пронајдени се 272 резултати на тема „манчестер јунајтед“
Фудбал

Манчестер сити не реализира четири пенали по ред во Премиер лигата, Каспер Шмајхел го надмина својот татко во одбрани

Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро не реализираше пенал на натпреварот од 27. коло од Премиер лигата со Лестер. Ударот на Агуеро...