Фудбал „Црвените“

Барселона сака да го позајми Дијаз од Ливерпул

Тренерот на Барселона, Чави, го одобри трансферот.

Барселона сака да го позајми Дијаз од Ливерпул

Напаѓачот на Ливерпул, Луис Дијаз може да ја продолжи кариерата во Ла Лига.

Според „Todofichajes“, Барселона е заинтересирана да го добие фудбалерот на позајмица.

Спортскиот директор на каталонскиот клуб, Деко разговараше со претставници на напаѓачот.

Тренерот на Барселона, Чави, го одобри трансферот.

Оваа сезона во англискиот шампионат, 27-годишниот Дијаз одигра 36 натпревари, постигна осум гола и пет асистенции.

Неговиот договор со „Црвените“ е до летото 2027 година.  (МИА)

To top