Познати скандалот продолжува

ТРПАМ ФИЗИЧКИ НАПАДИ, НАВРЕДИ И УЦЕНИ: Карлеуша со шокантни детали од бракот со Тошиќ, јавно побара конечно да се разведат! (ФОТО)

Сопружниците во текот на ноќта се скараа преку социјалната мрежа Инстаграм

ТРПАМ ФИЗИЧКИ НАПАДИ, НАВРЕДИ И УЦЕНИ: Карлеуша со шокантни детали од бракот со Тошиќ, јавно побара конечно да се разведат! (ФОТО)

Музичката ѕвезда откри голем број шокантни детали од бракот со поранешниот фудбалер.

Врската на најпознатиот брачен пар во Србија, Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ , повторно е во центарот на вниманието на сите регионални медиуми.

Сопружниците во текот на ноќта се скараа преку социјалната мрежа Инстаграм, прво со објавувањето на преписката на Јелена со правниот застапник на Душко , потоа со заканите на фудбалерот и на крајот со отвореното писмо на музичката ѕвезда.

– Додека спијам со моите деца во соба, „другата страна“ (како што ме нарекува) пишува приказни од приватна забава. Сигурно е луда забава кога заборави дека вчера дава „ексклузива на новинарката која пишуваше дека тој е хомосексуалец“. Кога станува збор за оваа закана до медиумите што ја напиша, морам да кажам дека со години во континуитет трпам закани од ваков вид, следејќи прислушување, уцени, навреди, физички напади и сл. Би ја замолил „другата страна“, иако тука има само една – нашата и тажната страна, конечно да одговори на предлозите за спогодбен развод, за кои чекам пет години, наместо дополнително да не клеветат во медиумите. (нели имаше доволно клевети за три животи). Тоа е се што треба да направи, наместо јавно да и се заканува на мајката на неговите деца, која застана за него и поради него милион пати – истакна Ј.К.

Да потсетиме, разнишаните односи меѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ ескалираа откако Северина Вучковиќ и испрати приватна преписка со сопругот на српската поп дива , која подоцна ја објави Информер.

To top