Познати со години се во центарот на вниманието

СЕ ПЛАШАМ ДЕКА МЕДИУМИТЕ ПО ТОА ШТО ЌЕ ГО ОБЈАВАМ ДВЕ ГОДИНИ ЌЕ ПИШУВААТ ЗА НАС: На Душко Тошиќ му е преку глава Карлеуша, реши да не молчи повеќе! (ФОТО)

– Дај Боже конечно да одлучи спогодбено да се разведеме“, напиша Тошиќ.

СЕ ПЛАШАМ ДЕКА МЕДИУМИТЕ ПО ТОА ШТО ЌЕ ГО ОБЈАВАМ ДВЕ ГОДИНИ ЌЕ ПИШУВААТ ЗА НАС: На Душко Тошиќ му е преку глава Карлеуша, реши да не молчи повеќе! (ФОТО)

Во јавноста често се шпекулираше за разводот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, а спортистот сега проговори за тоа, каде после 4 години конечно одлучи да ја сподели „својата страна на приказната“ и дека се надева дека неговиот брак со Карлеуша и официјално ќе заврши.

Тој на својот Инстаграм објави две стории посветени на сопругата Карлеуша.

– Дај Боже конечно да одлучи спогодбено да се разведеме“, напиша Тошиќ.

– Бидејќи гледам многу лаги од другата страна, 4 години не се огласив за мојот приватен живот, затоа што мислам дека сум над секоја ситуација, но се си има своја граница, мојата толеранција полека завршува. , па наскоро детално ќе ја дадам мојата верзија, но се плашам дека медиумите ќе треба да се занимаваат со тоа во следните две години“, рече Тошиќ.

Тошиќ во интервју за српски Курир. претходно откри детали од врската со пејачката.

„Преку адвокат се обидуваме да се договориме за спогодбен развод. На таа тема одржавме неколку состаноци кои, за жал, завршија неуспешно“, рече тој и додаде:

„Сè уште се обидувам да избегнам парница за развод, бидејќи тоа би било трауматично искуство за сите нас, особено за нашите деца. Се надевам дека во наредниот период ќе се договориме за развод, што е во интерес на сите“, откри спортистот.

To top