Познати пејачката се отвори

На Јелена Карлеуша ѝ се слоши среде настап, едвај остана на нозе: „Болката која во овој миг ја трпам е 10 од 10“

Српската пејачка Јелена Карлеуша се огласи на социјалните мрежи и откри дека има големи болки, како и дека ѝ било многу лошо за време на настапот.

На Јелена Карлеуша ѝ се слоши среде настап, едвај остана на нозе: „Болката која во овој миг ја трпам е 10 од 10“

Српската пејачка Јелена Карлеуша се огласи на социјалните мрежи и откри дека има големи болки, како и дека ѝ било многу лошо за време на настапот.

Пејачката Јелена Карлеуша, чии снимки од настапот неодамна направија хаос на социјалните мрежи, одржа настап во Котор и направи забава за паметење, а потоа објави дека едвај стоела на нозе за време на настапот и дека и било многу лошо.

Таа како вистински професионалец не сакаше да ја разочара публиката, па се качи на сцената и приреди настап за паметење, а сега објави на Инстаграм и откри дека има големи здравствени проблеми.

– Благодарам на сите што дојдовте на настапот во Котор синоќа. Бевте фантастични. Ако забележивте, чудно сум мирна. Никогаш во животот не сум се чувствувала толку лошо како минатата ноќ – објаснила таа на Инстаграм и додала:

„Едвај имав сила да се искачам три скалила од бината. Болката што ја трпам во овој момент е 10 од 10. Сепак, стиснав заби и го направив тоа за вас, иако организаторите сакаа да го одложиме. Не дозволив да се повика Брза помош по настапот затоа што изгледав страшно! Побргу би умрел отколку некој таков да ме види. Среќа што преживеав. Ова го напишав за да знаете… Понекогаш ние во оваа работа пееме и ги забавуваме луѓето и тогаш никој не знае дека сум лошо. Крвава работа, особено за нас жените.“

Најнови вести од Познати

To top