настап

Пронајдени се 29 резултати на тема „настап“
Познати

НА НАСТАП ВО МАКЕДОНИЈА: Обожавател ја зграпчи српската пејачка додека беше на бина, му избега на обезбедувањето (ВИДЕО)

Младата српска пејачка Теодора Џехверовиќ викендов настапуваше во Македонија. За време на еден од нејзините настапи се случи нешто...
Познати

Северина на настап се појави во костим кој го користат крадци и им упати јасна порака на тие што и однесоа 300 илјади евра од домот (ВИДЕО)

Хрватската пејачка Северина вчера настапуваше во еден ноќен клуб во Хрватска, а на сцената се појави во костим од серијата „La Casa De Papel“. Имено...
ТВ и Филм

Во долна облека на сцена, а околу струкот – ЗМИЈА! Наша учесничка во „Ѕвездите на Град“ ги остави сите во шок и со подотворена уста (ФОТО+ВИДЕО)

Во вчерашното шоу на музичкото натпреварување „Звездите на Гранд“, имавме можност да видиме како учесничката Марија Груевска, која...
Фудбал

По добиените негативни резултати на коронавирус ЖФК „Каменица Саса“ продолжуваат со подготовките за настап во ЛШ

Екипата на Женскиот фудбалски клуб „Каменица Саса“ ја очекува ждрепката за натпреварите од Лига на шампиони. Како што информираа од...
Познати

Безобразен настап на Карлеуша: По танга и со речиси гол задник ги забавуваше гостите но и корисниците на социјалните мрежи (ФОТО)

Јелена Карлеуша имаше настап во Виена, а за својот перформанс во главниот австриски град имала нов имиџ. Поточно нова фризура.   View...
Познати

Хонорарот од настапот на Нова година ќе го донира- кога ќе дознаете за колкава сума станува збор и каде ќе одат парите ќе ви се згрее срцето

Пејачката Јелена Карлеуша целиот хонорар од настапот на Нова година 2020 ќе го донира во добротворни цели, пренесува српски Телеграф. Тие...
Познати

Заработи брдо пари за 4 часа пеење на плејбек во Македонија: Откако ќе слушнете како пее Луна ќе сфатите дека микрофон не ни и треба!

Младата пејачка Луна Џогани викендов пееше во Кавадарци и во Струмица каде за двата настапи и вкупно 4 часа доби брдо пари, пренесуваат...
Познати

Фановите загрижени: Со денови само плаче, а еден ден по погребот ќерката на Шабан ја тргна оваа фотографија од својот Инстаграм (ФОТО)

Семејството на кралот на фолк музиката вчера го погреба пејачот, но уште долго ќе се опоравува од болката и шокот кој ги нанесе неговата...
Познати

Нејзиниот задник е заштитен, но не и отпорен: Џеј Ло падна на сцена, публиката со пофалби за реакцијата (ВИДЕО)

Светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез на настап во Лас Вегас успеа да падне на сред сцената и тоа точно на задникот. За среќа задникот...