Познати ХАОС

Масовна тепачка на настап на Тања Савиќ: Клубот е целосно уништен (ВИДЕО)

Врз основа на видеата кои кружат на социјалните мрежи, се гледа дека штетата во клубот, по тепачката, е огромна.

Масовна тепачка на настап на Тања Савиќ: Клубот е целосно уништен (ВИДЕО)

Како што дознава Pink.rs, синоќа дошло до масовна тепачка за време на настапот на Тања Савиќ во Благај, кај Мостар.

Имено, неколку лица учествувале во тепачка пред ноќен клуб, соопштија денеска од полицијата.

Во 01 часот и 45 минути поголем број граѓани пријавиле во Итната помош на ПС Мостар Југ и ДС ПС Мостар Центар дека во тек е масовна тепачка пред клуб во Благај. На местото на настанот е упатена полициска патрола од ПС Мостар Југ, како и помош од припадници на ЈОП кои го ставиле јавниот ред и мир под контрола, соопштуваат од полицијата.

Со сведоците е извршен разговор, а повреден е А.Ц. кој одбил лекарска помош. Сега овој процес ќе продолжи согласно законот, велат од полицијата.

Врз основа на видеата кои кружат на социјалните мрежи, се гледа дека штетата во клубот, по тепачката, е огромна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NOVOSTI (@novosti_011)

 

Најнови вести од Познати

To top