Познати „Јас сум добар готвач колку што сум и пејач“

Харис Џиновиќ повторно шокира со детали за Мелина: Не знаеше ни јајце да подготви

– Барам, сакам сè да ми биде таман, но има голема разлика помеѓу барања и намќор, бидејќи вториот има негативна конотација , рече, па ја спомна Мелина.

Харис Џиновиќ повторно шокира со детали за Мелина: Не знаеше ни јајце да подготви

Мелина и Харис Џиновиќ неодамна официјално се разведоа по две децении заеднички живот.

Модната дизајнерка не се огласи за оваа прилика, додека пејачот постојано зборуваше за деталите од нивниот брак.

Харис еднаш размислуваше за негативните коментари што му доаѓаат и го коментираше фактот дека некои луѓе го гледаат како личност која бара многу, па дури и дека е намќорест.

– Барам, сакам сè да ми биде таман, но има голема разлика помеѓу барања и намќор, бидејќи вториот има негативна конотација – рече, па ја спомна Мелина.

-Се сеќавам на првиот пат кога Мелина дојде кај мене во Париз и го отвори плакарот, веднаш ме праша со кого живееш овде, невозможно е жена да не живее овде или да не дојде да ти готви. Реков дека живеам сосема сам. Кај мене сè е средено, секоја маица, кошула, панталони, се е на место, бидејќи јас сум перфекционист – изјави тогаш Харис и додаде дека најмногу се стреми кон перфекционизам во музиката:

– Не сум нежен во комуникацијата кога некој игра погрешно. Да речеме, се случува мојот бенд да свири еден концерт фантастично, а другиот под неговото ниво, па да ги извадат инструментите. Публиката не го слуша тоа, но јас точно знам кога некој пушта нешто колку е заинтересиран да го свири. Се е прашање на концентрација, и не е дека не простувам грешки, едноставно не ги признавам. Музиката не ти дозволува да грешиш, а не јас. И јас правам грешки и тоа многу ме нервира. Во музиката мора да бидеш совршен, бидејќи таа не признава ниту една грешка, а јас тоа од неа го пренесов во мојот живот.

Харис нагласи дека немал проблеми со Мелина на почетокот на нивната врска.

– Секоја жена во светот има амбиција да промени маж, но тоа е невозможно, можеби и до 5 проценти може да се сменат во некои аспекти, но во суштина не. Секој човек има свој код и нема многу отстапувања. Жените мислат најдобро и им е инстинкт да се обидат да ве променат, но секогаш можете да најдете компромис и тоа е промена. Треба да ја повлечете рачката. Не живеам сам, туку со сопругата и двете деца, а потоа мора да бидеш компатибилен и понекогаш да правиш нешто што му одговара на другиот, на сметка на твојата комфорна зона – изјави познатиот пејач за „К1“ и додаде дека Мелина научи да готви со него:

– Јас сум добар готвач колку што сум и пејач. Јас навистина не готвам секој ден затоа што децата сами си готват овие денови. Има јадења кои Мелина ги прави подобро од мене, но кога се запознавме не знаеше ни јајце да подготви. Не е моја заслуга, туку нејзина, се вклучи и научи што ја интересира. Што се однесува до готвењето, најважно е да го сакаш, бидејќи на пример, фрлав тенџериња со разни јадења додека не ја научам вистинската мерка, бидејќи или е многу солено или гори. И сега тоа е лесна работа, кажа своевремено Харис.

Најнови вести од Познати

To top