Познати естрада

ФОТО: Јелена Карлеуша се појави во јавноста откако беше нападната, еве што имаше да каже пред медиумите

Јелена Карлеуша денеска го имаше првото појавување во јавноста откако нејзиниот сопруг Душко Тошиќ физички ги нападна неа и нејзиниот пријател во семејната вила на Дедиње.

ФОТО: Јелена Карлеуша се појави во јавноста откако беше нападната, еве што имаше да каже пред медиумите

Јелена Карлеуша денеска го имаше првото појавување во јавноста откако нејзиниот сопруг Душко Тошиќ физички ги нападна неа и нејзиниот пријател во семејната вила на Дедиње.

Српската пејачка се појави на белградскиот плоштад Република, каде вечерва ќе биде претседател на жирито кое ќе ја избере Мис Србија за 2024 година, пишуваат српските медиуми.

„За мене е голема чест, претседателот на жирито има сериозна задача. Србија е позната по убавите жени. Не се сметам себеси за убава, но се сметам за забавна жена, воопшто не досадна. Кога ќе помислам на убава жена, првата личност што ми паѓа на памет е Снежана Савиќ. Оваа планета би била совршена кога жените би владееле со неа, а мажите би послужиле за проширување на видот“, изјавила Карлеуша.

Јелена меѓу другото ја коментираше и врската со сопругот Душко Тошиќ. Медиумите веќе подолго време пишуваа дека тие се разведуваат, а Карлеуша сега потврди.

„Во моментов сме во фаза на спогодбен развод“, изјавила Јелена Карлеуша.

Фотографиите од Јелена Карлеуша на настанот може да ги погледнете ТУКА.

To top