Познати „Јужен ветер 3“

Доцна во ноќта: Драгана Мирковиќ фатена на тајна средба со познат актер!

Сепак, како што се шпекулира, тоа не била единствената причина за нејзиното доаѓање во Србија.

Доцна во ноќта: Драгана Мирковиќ фатена на тајна средба со познат актер!

Разводот на пејачката со денови ја интригира јавноста, а сега Драгана Мирковиќ е во Белград поради посебна причина.

Имено, фолк ѕвездата ги изненади сите кога објави дека се разведува по 24 години брак. Таа не ги наведе причините, но истакна дека таа и Тони веќе три години не живеат под ист покрив.

Оние кои ѝ се блиски истакнаа дека пејачката тешко го поднесува крајот на бракот, но сега има причина да биде среќна. Имено, таа ја доби наградата на Собранието на народна музика.

Сепак, како што се шпекулира, тоа не била единствената причина за нејзиното доаѓање во Србија. Таа се сретна со Милош Биковиќ и Миодраг Радоњиќ по претставата „Лаж“ која прексиноќа ја гледаше од публиката. А причината за нивната средба е соработката што наскоро ќе ја постигнат, а се однесува на филмот „Јужен ветер 3“.

Тие разговараа два и пол часа по претставата во Белградскиот драмски театар, а тема на нивниот разговор беше продолжението на снимањето на еден од најгледаните српски филмови.

Како што пренесуваат медиумите, продолжението на популарниот филм и серија ќе се снима во замокот Ебенфурт на пејачката. Дополнително, Мирковиќ им ја понуди сета помош и поддршка, како финансиска, така и за останато, бидејќи е познато дека пејачката има голем број пријатели меѓу влијателните луѓе во австриската престолнина.

Ова не е прва средба на Драгана Мирковиќ со популарните актери, бидејќи пред извесно време тие го посетија нејзиниот замок, каде таа ги угости со членовите на нејзиното семејство.

Извор: story.rs

To top