Познати тука се милионите

Адел започнува нов бизнис, еве што ќе прави

Мирор објави дека станува збор за козметичка линија, а Адел се надева дека ќе продава производи за шминка за да им овозможи на нејзините обожаватели да го рекреираат нејзиниот изглед на молив за очи.

Адел започнува нов бизнис, еве што ќе прави

Британската пејачка Адел основала компанија, а според Мирор планира да започне козметички бизнис. Се шпекулира дека првенствено ќе продава шминка, но и производи за нега на тело и парфеми.

Според Companies House, 35-годишната пејачка минатата недела поднела барање за нова компанија наречена The Shelbourne Collective Limited. Регистрираната адреса на приватната компанија со ограничена одговорност е во Лондон, а Адел е наведена како единствен директор.

Мирор објави дека станува збор за козметичка линија, а Адел се надева дека ќе продава производи за шминка за да им овозможи на нејзините обожаватели да го рекреираат нејзиниот изглед на молив за очи.

Тие велат дека може да продава шминка и производи за нега на тело, како и парфеми, накит, па дури и долна облека.

Производите за шминка и убавина станаа профитабилно поле за пејачите, па асортиманот на козметички производи на Ријана и донесе милијарда долари приход, а брендот за убавина на Аријана Гранде веќе заработува милиони за само две години.

Новиот потфат доаѓа откако нејзиниот агент објави дека следниот потег на Адел во кариерата најверојатно ќе биде нешто сосема различно од музиката, по завршувањето на нејзината огромна успешна серија концерти во Лас Вегас.

Викендите со Адел во Колосеумот во Палатата Цезар треба да завршат во јуни 2024 година, по кратка пауза следниот месец. Нејзиниот долгогодишен агент Луси Дикинс навести дека ѕвездата најверојатно ќе се одмори од концертите следната година.

To top