бизнис

Пронајдени се 15 резултати на тема „бизнис“
Вести

„Филипче позади донираните вакцини го турка својот бизнис за стерилизација, која ќе ги чини здравствените установи 5-7 пати повеќе“

Владата и министерството за здравство продолжуваат со штетните договори за демонтирање и приватизација на јавното здравство. Министерот...
Познати

Неда Украден пропаѓа- поради пандемијата загуби брдо пари од бизнисот кој го основа со ќерката и зетот, за оваа идеја зборуваат сите! (ФОТО)

Поради пандемијата со коронавирусот многу луѓе се најдоа во финансиски проблеми, а тоа во голема мера влијаеше и врз естрадните уметници...