сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 10
home Вести

Сончево време со северен ветер

Сончево време со северен ветер

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус осум до нула, а дневната од нула до шест степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура до минус три, а со дневна до три степени.