сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 48
home Хроника

Претрес во Охрид: Пронајдена дрога, приведено едно лице

Претрес во Охрид: Пронајдена дрога, приведено едно лице

Вчера во 22.35 часот од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје и од СВР Охрид во близина угостителски објект лишен е од слобода Б.Р.(41) од Охрид.

При преглед на патничко возило „БМВ“, со охридски регистарски ознаки, во кое бил Б.Р. и при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена прашкаста материја.

За настанот е известен Јавен обвинител, а по документирање на случајот против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Коронавирус