Занимливости

ВИДЕО: „Борба“ на плашлив златен ретривер и брановите која ќе ве насмее

Снимката, споделена на Инстаграм прикажува симпатичен златен ретривер по име Хадсон како се соочува со својот страв од вода.

ВИДЕО: „Борба“ на плашлив златен ретривер и брановите која ќе ве насмее

Комично видео од златен ретривер кој се обидува да стигне до својата топка на плажа додека бега од брановите насмеа многумина.

Снимката, споделена на Инстаграм прикажува симпатичен златен ретривер по име Хадсон како се соочува со својот страв од вода.

Имено, Хадсон бил на плажа и додека си играл со топката, таа се заглавила во песокот многу блиску до брановите. На видеото се гледа неговиот обид да ја врати назад без да го допрат брановите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hudson B. Mason (@hudsonbegood)

„Никогаш не се откажувајте од вашите соништа (или од вашата топка)“, стои во објавата на видеото кое насмеа многумина.

На профилот „Хадсон биди добар“ на Инстаграм беше споделена серија снимки од слаткото, но и прилично плашливо куче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hudson B. Mason (@hudsonbegood)

To top