Хороскоп

Кој ќе ја запознае љубовта на својот живот до крајот на март: Хороскопот најавува судбински партнер за овие четири знака

Кој ќе ја запознае љубовта на својот живот до крајот на март: Хороскопот најавува судбински партнер за овие четири знака

Кој ќе ја сретне љубовта на својот живот до крајот на март? Па, тоа ќе го открие хороскопот. А ѕвездите навистина се наклонети на одредени хороскопски знаци.

Ако припаѓате на еден од знаците наведени подолу, веројатно нема повеќе да бидете сами. Март носи одлични моменти во љубовниот живот и веројатно ќе ви помогне да го пронајдете судбинскиот партнер кој долго го чекавте.

Водолија

Хороскопот предвидува дека март ќе биде прилично романтичен и полн со љубов за вас, а причината не е само што Марс е во вашиот знак. Овој месец ќе имате многу среќа во љубовта затоа што неколку планети полека се здружуваат во вашата втора куќа. Прво, Венера ќе се пресели во Риби на 12-ти во месецот, потоа на Марс на 23-ти, што ќе ви даде доволно страст, но и флексибилност. Големи се шансите во март да ја сретнете љубовта на вашиот живот.

Девица

Овој месец имате најмногу шанси да го запознаете судбинскиот партнер, бидејќи ќе бидете исклучително расположени за љубов. Планетарните аспекти се такви што ги има сите услови за влегување во љубовна врска од бајка. Ако веќе имате партнер, тогаш постои голема веројатност овој месец да одлучите да се венчате или да живеете заедно. Овој месец нема да изостане самодовербата.

Шкорпија

Со Венера (освен Сонцето и Меркур) во 5-та куќа од 12-ти и Марс од 23-ти, ги имате сите услови да изградите убав однос со некој што ќе го сретнете овој месец. Ако веќе сте запознале некого, овој месец вашата врска ќе зајакне и двајцата ќе сакате да поминувате што повеќе време заедно. Страста и позитивната енергија едноставно ќе ве обземат и ќе ви дадат сила лесно да ги надминете сите потешкотии со кои ќе наидете во другите области од животот.

Лав

Драги Лавови, овој месец можете да ја сретнете и љубовта на вашиот живот, бидејќи една лична планета ќе се всели во вашата 8-ма куќа, што ќе ве направи многу привлечни за спротивниот пол, а во исто време ќе ви биде зголемено либидото. Целиот март ќе биде обележан со зголемена страст и огнени ноќи кои долго ќе ги паметите.

To top