месец март

Пронајдени се 28 резултати на тема „месец март“
Хороскоп

Крајот на март ќе им донесе неверојатна среќа: Овие три хороскопски знаци ќе бидат вистински победници и полни со пари

Астролозите направија хороскоп за крајот на март и кажаа кои хороскопски знаци ќе имаат најголема среќа. Според астролозите претставниците...
Вести

СЕ ВРАЌААТ МИНУСНИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ – ни доаѓа температурен шок во Македонија, но до крајот на месец март не очекува вистински пресврт (ФОТО)

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец,...
Вести

ЗАБОРАВЕТЕ НА СОНЦЕТО ВО МЕСЕЦ МАРТ – голема месечна временска прогноза, дождот ќе врне без престан, а од највисоката температура ќе се изненадите (ФОТО)

Денеска започна третиот месец од новата година, а со него овој месец ни доаѓа и пролетта. Според долготрајната временска прогноза...
Вести

Ни доаѓа уште поголемо разочарување од температурите – еве какво време не очекува до крајот на месецот, ќе се радуваме само еден ден во март

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Во...
Вести

ПРОГНОЗА ЗА ЦЕЛ МАРТ – времето ни носи големо разочарување, па дури и снег, но потоа доаѓа вистинската пролет во Македонија

И покрај тоа што овие денови се особено топли за месец февруари, метеоролозите за викендов најавуваат дожд и снег на повисоките места. Во...
Вести

Ќе дојде ли конечно пролетта во месец март – еве какво време не очекува до крајот на месецот, особено подгответе се за овие денови!

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. На места ќе има повремен снег, а во југоисточните делови дожд и...
Вести

Минусни температури, сонце и дожд: Еве какво време не очекува до крајот на месец март, особено прочитајте дали ќе имаме и снег

Месец март ни носи речиси непредвидливо пролетно време. Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност и со слаба...
Хороскоп

Овој март ќе биде посебен за три хороскопски знаци: Особено на овој знак ќе му појде сè од рака во наредните 30 дена

Нов месец, нови предизвици, нови возбудливи денови особено за овие три хороскопски знаци ЛАВ Токму во март ќе се ослободат од предрасудите...