Регион

Регион

Бајден му го честита реизборот на Вучиќ: Ја охрабрувам Србија да направи исчекор за брзо нормализирање на односите со Косово

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, прими честитка од претседателот на САД, Џозеф Бајден, соопштија од кабинетот на...
Регион

ТАТКОТО ГО ВНЕСЕ КОВЧЕГОТ ВО ЦРКВАТА – потресни сцени од последното испраќање на Матеј од Белград за родниот Сплит (ФОТО)

Телото на Матеј Периш денеска од црквата Свети Антониј во Белград ќе биде испратено во Сплит, каде што ќе биде погребан, соопштија од...
Регион

ШТО СЕ КРИЕ ВО ТЕЛЕФОНОТ НА МАТЕЈ: Стручњаците откриваат какви податоци можат да се спасат од телефон кој пет месеци бил во Дунав

Мобилниот телефон пронајден во џебот од неговите панталони, кога телото на Матеј Периш во средата беше извлечено од Дунав кај Ада Хуја...
Регион

„АДИО КАПЕТАНЕ“: Целиот регион се опростува од Матеј, особено фотографиите кои ги објави неговиот другар го кинат срцето (ФОТО)

Откако беше објавено дека телото на Матеј Периш (27) е пронајдено во Дунав, граѓаните не престануваат да изразуваат жалење на социјалните...
Регион

МАТЕЈ ДОНЕСЕН ВО МРТОВЕЧНИЦАТА – таткото на исчезнатото момче едвај ќе ги издржи овие сцени, се огласи и премиерот на Хрватска (ВИДЕО)

Откако преходно денес се потврди дека пронајденото тело од водите на реката Дунав е на исчезнатото младо момче од Сплит, премиерот на...
Регион

РИБАРИТЕ ТОА МЕСТО ГО ВИКААТ ПРОКОЛНАТО – ужасни нешта се случувале на Ада Хуја во минатото, од тоа што ќе го прочитате ќе се наежите

Рибарот Ренато Грбиќ дошол на местото каде што било извадено телото на Сплиќанецот. Имено, тој рече дека судејќи според гардеробата,...