Ракомет

Ракомет

Тие се еден најпознатите ракометни парови: Запознајте ја сопруга на вардаровиот херој од Кил Хорхе Македа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Заминувањето на Алекс Дујшебаев многумина претпоставуваа дека ќе биде голем проблем за Вардар оваа година, меѓутоа Хорхе Македа, кој...
Ракомет

ВИДЕО: Голови во последните секунди кои ја одбележаа историјата на македонската ракометна репрезентација

Фото- финишот на вчерашниот натпревар меѓу Вардар и Кил, каде европскиот шампион со гол од аут на пет секунди до крајот дојде до голема...