Фудбал

Фудбал

Ливерпул го доби она што одамна го немаше: Ваков голман на Енфилд немало долги години- дали конечно се спремни за титула? (ВИДЕО)

Ладнокрвност, сигурност, самодоверба и уште многу работи кои Ливерпул ги немаше на голот уште од најдобрите денови на Пепе Реина на...
Фудбал

Реал очајнички бара замена за Роналдо: Откако беа одбиени од неколку ѕвезди, сега ќе купуваат од Валенсија за 60 милиони евра

Реал Мадрид цело лето очајнички се обидува да најде замена за својата до минатата сезона прва ѕвезда, Кристијано Роналдо, кој замина...
Фудбал

Лудило во Сплит: Торцида ги гаѓаше играчите со бакли и им порачаа да ги соблечат дресовите- хрватската гордост тоне (ВИДЕО)

Тешко разочарување за навивачите на Хајдук после поразот од Горица од 2:0, заврши со грди сцени на Пољуд. После последниот судски свиреж...
Фудбал

РОНАЛДО ЕФЕКТ: Сантијаго Бернабе празен на отворањето на сезоната, девет години бројката не била вака катастрофална (ФОТО)

Реал Мадрид вчера вечер сезоната ја отвори со победа од 2:0 над Гетафе, а головите на отворањето на својата етапа во Ла Лига ги постигнаа...