Скопје

Скопје

Петре Шилегов за време на четиригодишниот мандат не направи ниту еден капитален проект, а потроши 400 милиони евра од буџетотпетре шилегов

Петре Шилегов го завршува мандатот на градоначалник на Скопје без ниту еден капитален проект зад себе во овие четири години, а патем...
Скопје

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 69 пациенти, а вкупно од коронавирус се лекуваaт 702 болни

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 69 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 702 лица...
Скопје

ХАОС НА ОВОЈ БУЛЕВАР: Две сообраќајни несреќи во непосредна близина една на друга – возачи избегнувајте го овој дел на Скопје! (ФОТО)

Две сообраќајни несреќи предизвикаа сообраќаен хаос во Скопје. Имено, едната се случила на булеварот „Никола Карев“ кај разделницата...
Скопје

БРОЈКАТА И ПОНАТАМУ ЗАГРИЖУВАЧКА – погледнете колку пациенти се лекуваат на инфективните оддели во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 68 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 688 лица...
Скопје

Комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозно сведочење за рекетирање на приватни бизниси од страна на првите луѓе на Шилегов

Нема ден да помине без Шилегов и неговата администрација да направат нов голем скандал, велат од Комисијата за локална самоуправа на...