сдсм

Пронајдени се 334 резултати на тема „сдсм“
Вести

СДСМ молчи и крие информации во каква состојба е детето кое се онесвести за време на говорот на Заев, а тој продолжи да чита

Вистински скандал се случи за време на вчерашниот митинг на власта кој се одржа пред канцелариите на ЕУ во Скопје, а СДСМ се уште молчи...
Вести

Редица автобуси на „Партизанска“: СДСМ донесе луѓе од сите градови за да не доживее уште еден дебакл (ФОТО+ВИДЕО)

Преполни автобуси денеска од сите градови пристигнаа во Скопје по повод митингот на СДСМ во Скопје. Откако СДСМ доби шамар од скопјани...
Вести

СДСМ во паника откако скопјани кажаа „НЕ“ за промена на името- Автобуси од цела Македонија се носат во недостаток на посетеност

Автобуси од цела Македонија денеска се упатуваат кон нашиот главен град по повод митингот на СДСМ во Скопје. СДСМ е во паника откако...
Вести

СКАНДАЛИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ: Градоначалникот на СДСМ се закануваше на вработени пред деца, а сега врши притисок врз медиуми

Граданочалникот на општина Демир Хисар од СДСМ, Марјанче Стојановски, им се заканува на вработените во училиштата дека ги прислушува...
Македонија

Криминал со парите за референдумот? Мухиќ се откажал од парите, но некој друг потпишал во негово име!

Во пресрет на кампањата за референдумот, пратениците Бошњаци, Ферид Мухиќ и Зеќир Рамчиловиќ се против Договорот помеѓу Грција и “втората...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ за цело лето не успеа ниту да ги реновира училиштата, ниту да овозможи нормални услови за образование на младите

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека корумпираната власт на СДСМ ги остави учениците без книги и учебници. Тие и велат дека освен сомнеж за сериозен...