сдсм

Пронајдени се 222 резултати на тема „сдсм“
Вести

РИСТЕ БУЛОСКИ Е НОВИОТ „ПАТО МАСОВНО“: Обидете се да го разберете што сакаше да каже советникот на СДСМ во општина Охрид (ВИДЕО)

Советникот од СДСМ Ристе Булоски во изјава за „Охрид1“ тврди дека со новиот ценовник и новите зони всушност паркингот на „Туристичка“...
Вести

Човекот кој искина книшка од СДСМ на протестот на ВМРО-ДПМНЕ: Тоа го сторив зошто не можам да дозволам Заев да ја растури Македонија

На последниот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој се организираше на втори месецов, еден граѓанин ја искина партиската книшка од СДСМ и се приклучи...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Државата мора да се врати на вистинскиот пат, бараме техничка влада, претседател на ДИК, па предвремени избори

Една година СДСМ, една година лаги и манипулации. Државата е во заложништво на Заев и неговиот картел. Граѓаните одлучно и решително...
Вести

СДСМ ветуваше поевтина струја, Анѓушев денес вели „Никој не може сигурност да каже дали струјата ќе поевтини во иднина“

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денес одговарајќи на новинарско прашање истакна дека никој со сигурност не може да...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија, правната држава е укината, а политичките пресуди станаа секојдневие

Државата се презадолжува, граѓаните осиромашуваат, а Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди, ова...
Вести

Земала 12 илјади евра за патни трошоци: Која е пратеничката на СДСМ за која поскапа нафта не е проблем за сиромашните оти немаат автомобили

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ побараа да се намали акцизата за горивата, за да им се излезе во пресрет во граѓаните кои даваат премногу...
Вести

СДСМ ги излажа земјоделците- нема зголемување на субвенциите, туку истите се помали за 6 милиони евра во однос на лани

Продолжува безидејноста на СДСМ, која се сака да се покрие со празни флоскули, лаги и манипулации, стои во денешната рекација на ВМРО-ДПМНЕ...