Неверојатна приказна на поранешниот фудбалер на Шкендија: Хрватскиот напаѓач од португалски клуб бил откриен преку играта Фудбал Менаџер

Фудбал

Имено, скаутите на португалскиот прволигаш Национал де Мадеира, пристигнале во Загреб на состанок со Вручина...