Вести

Тешко повреден 25-годишен кичевчанец, изгубил контрола врз мотоциклот

Тешко повреден 25-годишен кичевчанец, изгубил контрола врз мотоциклот

На 20.06.2024 во 17.10 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на локалниот пат за с.Крушино, кичевско, А.Д.(25) од Кичево, управувајќи мотоцикл, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во Општа болница Кичево. Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кичево.

Најнови вести од Вести

To top