Свет Шест степени според Рихтер

Земјотрес од шест степени го погоди јужниот дел на Гватемала, почувствуван и во Ел Салвадор

Засега нема информации за жртви или материјална штета.

Земјотрес од шест степени го погоди јужниот дел на Гватемала, почувствуван и во Ел Салвадор

Земјотрес со јачина од шест степени според Рихтеровата скала го погоди јужниот брег на Гватемала во Пацификот доцна синоќа, објавија странските агенции, повикувајќи се на сеизмолошката служба на Гватемала.

Земјотресот го потресе Гватемалскиот регион Ескуинтла, а беше почувствуван и во Ел Салвадор.

Засега нема информации за жртви или материјална штета.

Според германскиот истражувачки центар за геонауки, земјотресот бил со јачина од 6,1 степени, а неговата длабочина била 119 километри.  (МИА)

To top