Свет 5,8 степени

Силен земјотрес во Тајван

Тој беше почувствуван и во главниот град Тајпеј и на источниот брег на Тајван.

Силен земјотрес во Тајван

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди кинескиот регион Тајван.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри.

Тој беше почувствуван и во главниот град Тајпеј и на источниот брег на Тајван.

To top