Скопје „Водовод и канализација“ - Скопје

Неколку скопски улици утре без вода

Неколку скопски улици утре без вода

Неколку улици во текот на утрешниот ден ќе останат без вода за пиење поради активности на улицата „Жил Верн“ 4 во населба Кисела Вода, информираат денеска од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје.

– Прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Жил Верн“, „Тодор Паница“, „Јордан Филиповски“, „Балканска“ и комплексот наречен „Пегла“ на „Борис Трајковски“, се наведува во соопштението.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од осум часот сѐ до завршување со активностите.

To top