Македонија ЈП Македонија пат

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, пo влажни коловози

ЈП Македонијапат апелира на внимателно управување со возилата,почитување на поставената сообраќајна сигнализација,како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, пo влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, пo влажни коловози. Сите патни правци во државата се проодни, соопштија од Ј.П. Македонијапат.

Слаб снег, помешан со дожд (лапавица) паѓа на Попова Шапка и во Маврово.

На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно управување со возилата,почитување на поставената сообраќајна сигнализација,како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП Македонија пат, се додава во соопштението, се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Најнови вести од Македонија

To top