Македонија без чадор не излегувајте од дома

СОНЦЕТО ЌЕ БИДЕ КРАТКОТРАЈНО – денес и во деновите од викендот пороен дожд и грмежи, еве дали УХМР најавува подобро време од понеделник

Во Скопје е сончево и топло со мала до умерена облачност, поголема од пладневните часови и со умерен ветер од северозападен правец.

СОНЦЕТО ЌЕ БИДЕ КРАТКОТРАЈНО – денес и во деновите од викендот пороен дожд и грмежи, еве дали УХМР најавува подобро време од понеделник

Променливо облачно време ќе преовладува во деновите од викенд, наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за локална појава на невреме.

Како што информираат од УХМР, во понеделник краткотрајно условите за нестабилност ќе се намалат, а од вторник во попладневните часови повторно ќе има појава на нестабилност со променлив интензитет со пороен дожд и грмежи.

Времето денеска е сончево и топло со мала до умерена облачност. Во Скопје е сончево и топло со мала до умерена облачност, поголема од пладневните часови и со умерен ветер од северозападен правец.

Најнови вести од Македонија

To top