Македонија ПорталиX

Објавена снимка од возилата со кои била киднапирана Вања Ѓорчевска – ова се деталите

Снимките покажуваат и чад од пожар на местото каде што подоцна е пронајдено опожареното возило, но и закопаното тело на убиеното девојче.

Објавена снимка од возилата со кои била киднапирана Вања Ѓорчевска – ова се деталите

Новинарот Фуркан Салиу на „ПорталиX“ објави видео на кое се гледаат возилата украдениот „цитроен“ и бело „рено“ со кои, според информациите, била киднапирана 14-годишната Вања Ѓорчевска.

Според видеото, во „цитроенот“ се гледаат возач и совозач со црни капи, како и нешто што наликува на бела вреќа во задниот дел од возилото.

Снимките покажуваат и чад од пожар на местото каде што подоцна е пронајдено опожареното возило, но и закопаното тело на убиеното девојче.

Тоа гори веќе во 9:37 часот.

Најнови вести од Македонија

To top