Македонија ЕПП

Николоски од Букурешт: Во борба за Македонија и правата на Македонците

Потпретседателот на партијата Александар Николоски на својот Фејсбук профил објави дека конгресот на ЕПП е започнат и ја испрати следнава порака:

Николоски од Букурешт: Во борба за Македонија и правата на Македонците

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова, потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и Тимчо Муцунски како и секретарот за меѓународна соработка, Стефан Андоновски се во дводневна посета на Букурешт, Романија каде ќе присуствуваат на двовневниот конгрес на Европската народна партија(ЕПП), соопштија од опозициската партија.

Потпретседателот на партијата Александар Николоски на својот Фејсбук профил објави дека конгресот на ЕПП е започнат и ја испрати следнава порака:

Во борба за Македонија и правата на Македонците, напиша Николоски.

Најнови вести од Македонија

To top