александар николоски

Пронајдени се 970 резултати на тема „александар николоски“
Вести

Николоски: Надлежните институции да го испитат потеклото на пари со кои се купени имоти во Дубаи од страна на роднини и бизнисмени блиски до владата на СДСМ

Па да, тоа беше активност на една голема истражувачка мрежа на новинари од целиот свет коишто дојдоа до податоците што богатите луѓе...
Вести

Николоски: Се надевам на разум, СДСМ да седнат на лидерска средба и да се договори датум на избори, активниот бојкот продолжува

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од...
Вести

Николоски: Ако се бара Бугарите да влезат во македонскиот Устав, Бугарија да изгласа обврзувачка Декларација дека нема да има други барања, затоа што нивните барања не застануваат

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервју за „Макфакс“ вели дека проблемот со Бугарија е дека нивните барања...
Вести

Николоски: Многу е битно сега да се организираат избори, бидејќи доколку оваа влада со овој капацитет остане во текот на есента и зимата, Македонија ја чека катастрофа

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостување во дневникот на ТВ Сител истакна дека чекорите што ги превзема ВМРО-...
Вести

Николоски: Земјите членки на ЕУ не се убедени дека Македонија треба да отпочне преговори и ја користи Бугарија како изговор, а сето тоа е поради корупцијата и немање реформи

„Пленковиќ е силен поддржувач на ВМРО-ДПМНЕ, ние сме сестрински партии, ВМРО-ДПМНЕ и ХДЗ имаат една долга соработка и ќе се видиме заедно...
Вести

Николоски до Ковачевски: Јавете ми се, јас ќе ви потврдам дека Џафери ги кажа тие погрди зборови кон вработените во Собранието

„Да кажам нешто што можеби не е познато во јавноста, Ковачесвки спомена дека не може да даде мислење за Џафери затоа што не е сигурен...
Вести

Николоски: Утре на седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе се разговара за следни чекори на блокада, на граѓаните им е потребна нова влада

„Утре ќе има седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој што највисокото раководство на партијата ќе ја анализира оваа недела...
Вести

Николоски: Градоначалниците и во време на криза градат, а градоначалниците на СДСМ како Костадинов ги нема никаде

„Во однос на општините многу значајно е да се види тактиката условно кажано на другата страна. Тактиката на другата страна е само уништување....
Вести

Николоски: Македонија премногу изгуби, апелирам на разум кај власта да ја прифати понудата на ВМРО-ДПМНЕ, решението за излез од кризите се предвремени парламентарни избори

Блокада на Собранието е првиот чекор и ќе следуваат уште многу други доколку власта на СДСМ и ДУИ не се вразуми. Јас се уште се надевам...
Вести

Николоски: Македонија ја има се помалку, од 10-ти мај почнуваме со активна блокада на Собранието, СДСМ-ДУИ да си го преиспитаат своето однесување

Во тек е седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ каде меѓу другото  се расправаше за актуелната политичка состојба и националната катастрофа предизвикана...