Македонија УХМР

Најнова прогноза- еве какво ќе биде времето до понеделник (Фото)

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време, освен по котлините, каде ќе има појава на магла со променлив интензитет.

Најнова прогноза- еве какво ќе биде времето до понеделник (Фото)

Времето утре ќе биде сончево и релативно топло. По одделни котлини ќе има појава на магла. Долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Вo Скопје претпладне со појава на магла, преку денот сончево со слаб северен ветер.

Потоа продолжува периодот на стабилно и релативно топло време, освен по котлините, каде ќе има појава на магла со променлив интензитет. Дневните температури во овие места ќе бидат пониски, информираат од УХМР.

Најнови вести од Македонија

To top