Македонија

Мисајловски: Поддршката е огромна, народот масовно се приклучува кон бранот на промени

Мисајловски: Поддршката е огромна, народот масовно се приклучува кон бранот на промени

Потпретедателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во втората изборна единица, Владо Мисајловски продолжува со низата средби со граѓани.

Денеска се сретна со кумановци и со спортските работници во Соколана, Општина Куманово.

-Убеден сум дека промените доаѓаат најпрво на 24 април а потоа и на 8 мај. Поддршката на терен е огромна, секој ден е се помасовна. Народот масовно се приклучува кон бранот на промени кој носи стабилна економија, прогрес и просперитет! Број 2 за Гордана Силјановска Давкова за претседател на Македонија, напиша Мисајловски на Фејсбук.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржува митинзи во Петровец, Центар и Кисела Вода.

Најнови вести од Македонија

To top