владо мисајловски

Пронајдени се 49 резултати на тема „владо мисајловски“
Вести

Мисајловски: Капиталните инвестиции се со катастрофален резултат, владата за ваков неуспех треба да си поднесе оставка и да се извини дека ништо не сработила за граѓаните

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на Фејсбук објави дека резултатот на капиталните инвестиции во земјава е катастрофален,...
Вести

Мисајлоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе биде главен двигател на промените кои следат, заедно со народот ќе се избориме за крај на ужасот приреден од оваа влада

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски во кусо интервју за Република говори за актуелните случувања, за уставните измени...
Вести

Мисајловски: Оваа Влада е како снежна топка која надолу се тркала по планина, НЕМА да дозволиме да не повлечете по удолницата

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски ја спореди актуелната влада со снежна топка која надолу се тркала по планината, а...
Вести

УМС со обука за лидерски вештини на која предавање одржаа Мисајловски со претседателите на ОК Костовски и Стојаноски

Во организација на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, потпрестедателот на партијата Владо Мисајловски, со претседателите на ОК Бутел и Ѓорче Петров,...
Вести

Мисајловски до СДСМ: Доста го лажете македонскиот народ и фатете се за работа, граѓаните сакаат подобар живот, а не лаги и манипулации

ВМРО-ДПМНЕ повторно на терен, повторно сме со граѓаните и денеска имаме одлична можност тука во Бутел да поразговараме со граѓаните...
Вести

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ е познат по лавот како симбол, колку и да е борбата тешка лавот секогаш се воздигнува и победува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните...
Вести

Мисајловски: Владата треба да им даде одговор на граѓаните, кои се тие амандмани што ги спремаат и што ќе биде сменето во Уставот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денес беше на терен во скопски Чаир каде оствари средба во граѓаните. Мисајловски...
Вести

Мисајловски, Михајловски и Стојкоски на средба со граѓаните во Чучер Сандево: Народот гласно зборува за неспособноста на власта

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во друштво на Тони Михајловски и Александар Стојкоски денеска беше на средба со...
Вести

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ секогаш било и ќе биде за ЕУ и НАТО, но договорот со Грција е штетен, таму не се ни споменува Република Македонија

Денеска во вестите на Канал 5 телевизија гостин беше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, тој кажа дека партијата секогаш...
Вести

Мисајловски: Ние имаме една тендер влада, кај која најважно е како да се украдат парите, тоа што го прави СДСМ е штетно за Македонија

Денеска во вестите на Канал 5 телевизија гостин беше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, тој кажа дека ставот на партијата...
Вести

Мисајловски заедно со претседателите на ОК Бутел, Ѓорче Петров и Сарај на света литургија во манастирот Успение на пресвета Богородица на Матка

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, заедно со претседателите на општинските комитети Бутел, Ѓорче Петров и Сарај, Дарко...
Вести

Мисајловски за Ванчо Петрушевски: Изгубивме голем човек, великан кој делеше насмевки, култура, а пред се човечност

Изгубивме голем човек, великан кој делеше насмевки, делеше култура а пред се човечност. Замина легенда со која израснаа многу генерации,...