Македонија

ЌЕ СЕ СТОПИ СНЕГОТ – еве што најавува УХМР од утре, особено прочитајте за температурите

Утре времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево.

ЌЕ СЕ СТОПИ СНЕГОТ – еве што најавува УХМР од утре, особено прочитајте за температурите

Времето во наредните денови ќе биде стабилно, на почетокот на неделата со ниски утрински температури, додека дневните ќе бидат во пораст. Во котлините наутро ќе има услови за појава на магла или ниска облачност и таму дневната температура ќе остане пониска, информира УХМР.

Утре времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла или ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -9 до -1, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Во Скопје утрото студено со услови за слаба магла, а преку денот сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -5, а максималната ќе достигне до 7 степени.

Најнови вести од Македонија

To top