Македонија голем борец

ФОТО: Родена со 600 грама, малата Анабела си замина дома по четири месеци

Oвој голем борец им одржа лекција на сите возрасни што значи вистинска борба за живот, без да потклекнеш.

ФОТО: Родена со 600 грама, малата Анабела си замина дома по четири месеци

Малата Анабела Блажеска е родена во 26 гестациска недела со тежина од само 600 грама.

По 129 дена поминати во Клиниката за гинекологија денеска таа си замина за Охрид во прегратките на мама, тато и на дада.

-Заедно со докторите и со медицинските сестри успешно ги помина сите препреки кои пред неа ги стави животот и дома си замина со тежина од 2080 грама. Нејзината силна борба беше мотивација за целиот персонал да верува дека чудата постојат и овој голем борец им одржа лекција на сите возрасни што значи вистинска борба за живот, без да потклекнеш. Расти Анабела во многу љубов, здравје и среќа. Биди им гордост на твоите родители, објавија од ГАК.

Најнови вести од Македонија

To top