Вести мвр

Кражба на наплатен пункт на Клиника- се заканувал со нож и одзел пари

Кражба на наплатен пункт на Клиника- се заканувал со нож и одзел пари

На 24.06.2024 во 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во наплатен пункт на Јавно претпријатие Градски паркинг во кругот на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, едно лице со закана со остар предмет од двајца вработени одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Поврзани теми

To top