Хроника СВР Скопје

Во Скопје вчера казнети 127 возачи, 13 немале возачка дозвола

Во Скопје вчера казнети 127 возачи, 13 немале возачка дозвола

Полицијата од СВР Скопје вчера при контрола на сообраќајот во Скопје санкционирала 127 возачи, од кои 13 за возење без возачка дозвола.

-Девет мерки за користење мобилен телефон при управување, четири санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, пет мерки за некористење сигурносен појас, 13 санкции за прекршоци што ги чинат возачи на мотоцикл…, соопшти Министерството за вбатрешни работи.

МВР информира дека сообраќајните контроли ќе продолжат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за се зголеми безбедноста во сообраќајот.

To top