Хроника Јавен обвинител врши увид

Ужас во Охрид: Жена паднала од трети кат на зграда, приведени две лица

Во врска со настанот, во 11:45 часот, на улицата „Јане Сандански“ во Охрид, лишени од слобода се А.Д.(32) и Е.М.(21) двајцата од Охрид.

Ужас во Охрид: Жена паднала од трети кат на зграда, приведени две лица

Денеска во 11:10 часот, во СВР Охрид е пријавено дека од трети кат на зграда на улицата „Карпош Војвода“ во Охрид, паднала жена која потоа со возило на Итната медицинска помош е пренесена во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Во врска со настанот, во 11:45 часот, на улицата „Јане Сандански“ во Охрид, лишени од слобода се А.Д.(32) и Е.М.(21) двајцата од Охрид.

На местото на настанот, увид вршат Јавен обвинител и полициски екипи и се преземаат мери за целосно расветлување на настанот.

To top