Хроника Прилеп

УЖАС: Маж си ја силувал малолетната ВНУКА

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

УЖАС: Маж си ја силувал малолетната ВНУКА

На 16.02.2024 во 16:40 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.Ј.(69) од Прилеп, постапувајќи по претходна пријава дека извршил обљуба врз неговата малолетна внука.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top