Прилеп

Пронајдени се 89 резултати на тема „Прилеп“
Вести

Младеноски: Во споредба со резултатите од минатогодишните локални избори СДСМ во Прилеп изгуби над 3.000 гласови

На 30-ти народот кажа не, за погубните политики од СДСМ! Иако на еден дрзок начин, со манипулативно прашање под превезот на НАТО и ЕУ, сакаа...
Општини

Драстично помала излесност во Прилеп до 13 часот: Повеќе од 2 пати помалку гласачи излегоа во однос на парламентарните избори во 2016-та

До 13 часот 19,05 проценти од гласачите излегоа да гласаат на референдумот во Прилеп или 12.194 гласачи. Тоа е за повеќе од два пати помалку...
Вести

Мицкоски од Прилеп: Верувам во граѓаните, исправено, гордо и непокорно да се избориме за Македонија, онака како што е наследена од нашите претци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е во посета на Прилеп во пресрет на референдумот во недела. Македонија е нашата...
Вести

ФОТО: Прилепчани против промена на името, па СДСМ и Заев вечерва од страв донесоа преполни автобуси од другите градови

Вечерва во Прилеп митинг одржува коалицијата предводена од Владата под називот „За европска Македонија”. Цели редици колони битолски...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ: Командирот на ПС Прилеп е противзаконски поставен, Спасовски да го разреши под итно, во спротивно штити криминал

Од Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп велат дека во досегашното владеење на СДСМ виделе само непотизам, делење милионски тендери...
Вести

„ИНФОМАКС“: Кој е Енвер Тоска- извршителот на свирепото убиство во Прилеп, близок пријател и со Артан Груби и обвинителот Дилавер Бектеши

Се уште е свежа информацијата за пријателството на заменик-министерот за внатрешни работи од ДУИ Агим Нухиу со свирепиот убиец од Прилеп,...