Хроника

Уапсен гостиварец: Во „Порше“ најдено оружје кое потекнува од кривично дело

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Уапсен гостиварец: Во „Порше“ најдено оружје кое потекнува од кривично дело

На 02.02.2024 во 21.40 часот во близина на с.Камењане, тетовско, полициски службеници од СВР Тетово – Полициско одделение Камењане го лишиле од слобода Ш.Ф.(28) од Гостивар.

-При преглед во возилото „порше“ со гостиварски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени и одзмемени пиштол „Застава“ калибар 7,62мм, рамка со куршуми, нож и други предмети кои потекнуваат од кривично дело, информира МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top