Хроника сакал да биде со него

Уапсен 34 годишен маж: Уценувал малолетничка со нејзини експлицитни фотографии

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Уапсен 34 годишен маж: Уценувал малолетничка со нејзини експлицитни фотографии

На 03.02.2024 во 09.40 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Б.К.(34) од с.Желино, тетовско, поради сомнение дека на 02.02.2024 во Тетово следел малолетничка од тетовско село и ја уценувал да биде со него за да не објави нејзини фотографии со експлицитна содржина, информира МВР.

Според пријавеното, тој ѝ го одзел мобилниот телефон.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top