Хроника МВР

Тројца скопјани искасани од кучиња скитници

Три лица во текот на вчерашниот ден биле каснати од кучиња скитници.

Тројца скопјани искасани од кучиња скитници

На 09.04.2024 во 20.55 часот во Полициската станица Центар С.Ј.(49) од Скопје пријавил дека на Кеј „13-ти Ноември“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 09.04.2024 во 21.50 часот во Полициската станица Бит Пазар Е.Ј.(71) од Скопје, пријавил дека на ул.„376“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 09.04.2024 во 18.45 часот во Полициска станица Гази Баба Џ.Л.(21) од Скопје пријавил дека во с.Инџиково-скопско бил каснат од куче скитник.

To top