Хроника Тепачка

Три лица тепале скопјанец поради нерасчистени имотно-правни односи

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Три лица тепале скопјанец поради нерасчистени имотно-правни односи

На 19.11.2023 во Полициската станица Аеродром било пријавено дека во 15:30 часот на подрачје на Аеродром, поради нерасчистени имотно-правни односи, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.М.(67), С.К.(36) и С.З.(61), од една страна и Б.М.(48) од друга страна, сите од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top