Хроника Глумово

Три лица нападнале соселанец

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

Три лица нападнале соселанец

На 03.02.2024 во 14:55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на влезот за с.Глумово, скопско, С.А.(40) од с.Глумово бил физички нападнат од М.Ј.(45), Х.Ј.(48) и Н.Ј.(24), сите од с.Глумово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top